• Start
  • Warsztaty
  • Od napięcia do dobrostanu - naucz się radzić sobie ze stresem na codzień

Od napięcia do dobrostanu - naucz się radzić sobie ze stresem na codzień

Ferie i po feriach. Wracamy do codziennych obowiązków, pracy i terminów... Do wiosny jeszcze kawałek, do letnich urlopów jeszcze dalej. Jeśli czujesz, że rzeczywistość (lub sama myśl o niej) znów zaczyna Cię przytłaczać 🤯 - już dziś możesz wziąć sprawy w swoje ręce i nauczyć się skutecznie obniżać poziom stresu. Nowy start wraz z wiosną jest możliwy. 🙂
Jeśli chcesz poznać sposoby na "uwalnianie głowy" z natłoku myśli i zadbać o siebie u źródła problemów (na poziomie układu nerwowego) - zapisz się na ten warsztat i poznaj metody obniżania stresu, które zastosujesz samodzielnie na co dzień.🌿
Podczas naszego spotkanie nie tylko ukoisz napięcie w danej chwili - wyposażę Cię także w narzędzia do dbania o ten stan na co dzień.☀️ Zanurzysz się w dobrostan i poznasz swój układ nerwowy. 💫Poznasz ćwiczenia angażujące m.in. nerwy błędne. Dzięki nim w zabieganej codzienności będziesz mogła/mógł na bieżąco zmniejszać napięcie, obciążenie stresem, uczucie przytłoczenia i nie tylko. Nauczysz się technik, które wykonasz w domu, w pracy, na urlopie, a nawet w sklepie czy korku.
To prawdopodobnie ostatnia edycja w tym półroczu. Kolejna dopiero na jesieni 2024.
 
CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ?
 
-Przekazanej przystępnie teoretycznej esencji dot. fizjologii stresu wg. najnowszych badań nad układem nerwowym (to pomoże Ci zrozumieć swoje reakcje i wprowadzić więcej współczucia a także rozeznania - jak reagować).
- Odpowiednio dostosowanych pozycji jogi i ucieleśnionej relaksacji.
- Ćwiczeń angażujących nerw błędny i konkretne struktury układu nerwowego.
- Wstępu do metody EmotionAid - 3 stabilizujących i uspokajających kroków, których łatwo się nauczysz.
- Uważnej i czułej perspektywy na swoje dolegliwości. Atmosfery zaproszenia, zaciekawienia wobec siebie, brak przymusu oraz oceny.
- Indywidualnego podejścia, miejsca na Twoje pytania i rozmowę.
- Przydatnego skryptu, do którego możesz wrócić później.
Poznasz ćwiczenia angażujące m.in. nerw błędny. Dzięki nim w zabieganej codzienności będziesz mogła/mógł na bieżąco zmniejszać napięcie, obciążenie stresem, uczucie przytłoczenia i nie tylko. Doświadczysz jogi, której celem jest wyrównanie poziomu energii, podłączenie się do naturalnego źródła wewnętrznego ładowania i spokoju. Nauczysz się technik, które wykonasz w domu, w pracy i na urlopie.
Ulgę możesz poczuć natychmiast, jednak wiedza, którą Ci przedstawię może być pierwszym krokiem do długofalowej i trwałej zmiany funkcjonowania, której być może tak bardzo potrzebujesz. 
 
DLA KOGO JEST TEN WARSZTAT?
Nie musisz być sprawna/ny (ale możesz!), znać jogi czy mieć maty. Zapraszam osoby o każdym stopniu zaawansowania. Szczególnie może zainteresować Cię to spotkanie, jeśli jesteś osobą:
🌿 którą przytłacza stres i napięcie, przebodźcowaną,
🌿Wysoko Wrażliwą (WWO),
🌿szukającą zrównoważonych i skutecznych form ruchu, a także prostych do zastosowania praktyk, które poprawią samopoczucie na poziomie ciała, myśli, emocji,
🌿 cierpiącą z powodu napięciowych bólów głowy, kłopotów ze snem, zacisku szczęk, gonitwy myśli, wysokiego poziomu irytacji, sztywności ciała, karku, barków i bólów pleców nieznanego pochodzenia (bez organicznej przyczyny wykrytej przez lekarza),
🌿która potrzebuje się poruszać, ale na własnych warunkach i w zgodzie ze sobą,
🌿 która potrzebuje się rozluźnić i przywrócić sobie życiową energię,
🌿ciekawą siebie i nowych metod działania, które mogą wprowadzić trwałą zmianę w sposobie radzenia sobie z codziennym stresem,
🌿 poszukującą w jodze swojej ścieżki, która doświadczyła już jogi, ale z jakichś powodów potrzebuje spróbować innego podejścia.
Jeśli chcesz inaczej wejść w jesień w tym roku i nauczyć się sposobów dbania o psychofizyczny komfort niezależny od pory roku - dołącz do nas! Przekonaj się, że skutecznie odpoczywać i czuć się dobrze można także w codzienności (która bywa zabiegana). I nie trzeba czekać na kolejne lato, aby ukoić nerwy i odczuć spokój. 
 
CZEGO TU NIE ZNAJDZIESZ?
 
Zaawansowanych pozycji jogi, intensywnego wysiłku fizycznego i przekraczania swoich granic na siłę.

PROGRAM (11:00- 15:15)

✅11:00- 11:50
Przywitanie i wstęp teoretyczny - "Układ nerwowy, stres i język, jakim komunikuje się ciało".
PRZERWA 5 minut
✅11:55-13:20
JOGA - sesja asan (pozycji jogi, jogowych kształtów) przyjazna układowi nerwowemu, zgodna założeniami Teorii Poliwagalnej. Ucieleśniona relaksacja.
- PRZERWA 15 MINUT -
✅13:35-15:15
Praktyka antystresowych technik regulacji napięcia w AUN (autonomicznym układzie nerwowym). 3 kroki EMotionAid.
Czas na pytania i rozmowę.
Domknięcie naszego spotkania.
SPRZĘT:
Na miejscu będzie wszystko. Jeśli masz swoją matę - weź ją ze sobą. Jeśli jest coś, co zwiększy Twój komfort - ulubiona poduszka, koc, kocyk obciążeniowy -> będzie to mile widziane! 🙂
ZAPISY:
Swoje miejsce zarezerwuj pod:
✉️ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub 📞 +48505441602 
UDZIAŁ:
- przy zapisie do 03.03 - 220 zł (i wpłacie zadatku do 03.03)
- 240 zł (przy zapisie i wpłacie zadatku od 4.03 do 10.03)
- 260 zł (przy zapisie i wpłacie zadatku od 11.01 do 15.01)
 
LICZBA MIEJSC: 8 (z tego 6 jest wolnych)
Spotkamy się w przyjemnej, kameralnej przestrzeni, która da nam komfort praktyki, nauki i możliwość swobodnej rozmowy. Jeśli chcesz dołączyć, zarezerwuj swoje miejsce już dzisiaj!
Zadatek w wysokości 70 zł gwarantuje miejsce i podlega zwrotowi w przypadku, gdy znajdziesz kogoś na swoje miejsce lub jeśli zrezygnujesz przed 2.11. Pozostałą kwotę możesz wpłacić na miejscu przed warsztatem gotówką lub przelewem/blikiem do 17.11 włącznie.
Wpłaty można dokonać przelewem na numer konta: 44 1140 2004 0000 3602 8245 4644 lub BLIKIEM (na numer 505441602).
W tytule wpisz proszę: Imię i nazwisko, warsztat stres
Masz PYTANIE? -> zapraszam do kontaktu. 🙂
Spotkajmy się! 🌿
Ciepło - Agata
 
o Agacie :

https://jogawzgodzie.pl/

Jestem nauczycielką jogi (RYT200), trenerką medyczną (certyfikat Bodywork) i facylitatorką EmotionAid®. W 2022 w ramach współpracy z Instytutem Poliwagalnym i popularyzowania pracy z układem nerwowym i nerwem błędnym w jodze przeprowadziłam sesje jogi w ujęciu Teorii Poliwagalnej, a także przetłumaczyłam i lektorowałam kurs "Zastosowanie Teorii Poliwagalnej w jodze" (dr Arielle Schwartz). Przyświeca mi idea „przyjaźni z ciałem” bardziej niż „pracy” z nim. Od blisko 13 lat pomagam uczestnikom moich zajęć powracać do dobrego samopoczucia.
Uczę Osoby dbania o siebie, pokazując im asany, techniki oddechowe, relaksacyjne, narzędzia do autoterapii oraz zdrowy ruch (oparty na koncepcji taśm powięziowych T. Myersa), techniki pracy z układem nerwowym (Applied Polyvagal Theory in Yoga Therapeutics - dr Arielle Schwartz) i EmotionAid®. Prowadzę sesje EmotionAid® wspierając w radzeniu sobie ze stresem o różnym nasileniu.
Więcej o EmotionAid® dowiesz się tutaj -> https://emotionaid.com/
Nie przestaję się szkolić, uczyć i praktykować, aby oferować zajęcia, które łączą tradycję i mądrość jogi z aktualnymi wynikami badań. Z ogromną przyjemnością dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszyscy są mile widziany na moich zajęciach. Zapraszam.